fbpx

Kaprizingoji MERINO VILNA

Lana gatto Super soft

Kaprizingoji merino vilna!

„Numezgiau merino vilnos megztuką, išploviau ir verkiu. Jis ištįso tris kartus, išsitempė, tapo beformis, minkštas tįsalas. Nusivyliau merino vilna, daugiau niekada nepirksiu!“

„Jau tas merinas – tikras šliumpis pumpis, ką iš jo galima numegzti, gaila darbo…“

merino vilna tįsta

Pažįstamas jausmas?

Įsigijote patinkančių merino vilnos siūlų, mezgėte, džiaugėtės savo kūriniu, išplovėte… O iš jo liko tik beformis skudurėlis…

Aš taip pat esu susidūrusi su tokiomis merino vilnos „išdaigomis“. Kai išplovus mezginį, šis tapo absoliučiai niekam tikęs. Tuomet daug skaičiau, domėjausi, klausiau kitų mezgėjų patarimų ir pasidariau savo išvadas.

Su MERINO VILNA reikia susidraugauti ir ją prisijaukinti!

 

PAPRASTI PATARIMAI KAIP ELGTIS SU MERINO VILNA

  • Pirmiausia, apgalvokite, kokį raštą pasirinksite būsimam mezginiui. Angliškas mezgimas, ripsas, kiauraraščiai, laisvesni raštai turi savybę temptis.
  • Būtinai nusimegzkite pavyzdėlį! Neįsivaizduoju, kaip galima be jo pradėti mezginį. Jei tai bus megztukas, nepatingėkite ir uždėkite kuo daugiau akių (bent 50) ir pamegzkite jį didesnį.
  • Numezgę pavyzdėlį, išmatuokite jo plotį ir ilgį, apskaičiuokite, kiek akių yra viename centimetre.
  • Pavyzdėlį būtinai išplaukite. Merino vilną geriausia skalbti rankomis 30 laipsnių temperatūros vandenyje. Tačiau dažnai moterys skalbia ir skalbimo mašinoje švelniu vilnos režimu esant 600 ar mažiau apsukų, įdėjusios mezginį į skalbinių maišelį ar pagalvės užvalkaliuką. Tokio būdo dar nesu bandžiusi, vis nedrąsu, bet būtinai išbandysiu.

merino vilnos skalbimas skalbimo mašinoje

  • Išskalbtą mezginį atsargiai susukite į didelį rankšluostį ar paklodę. Tuomet netampydamos mezginio atsargiai jį suformuokite ir džiovinkite patiesusios ant grindų ar didelio stalo. Jokiu būdu nekabinkite! Kitos moterys mezginį sausina džiovyklėje. Būtinai ir man reiks išbandyti.

merino vilnos dziovinimas

  • Kai mezginio pavyzdėlis bus visiškai sausas, pamatuokite jį iš naujo ir pažiūrėkite, ar labai skiriasi dydis nuo pradinių matmenų.
  • Iš merino vilnos stenkitės megzti kuo tampriau.
  • Merino vilnos mezginius geriau megzti vienu ar net pusantro numerio mažesniais virbalais / vąšeliu negu rekomenduoja gamintojas!

Jeigu viską atliksite teisingai, merino vilnos mezginys būdamas visiškai sausas, išgarinęs drėgmę, grįš į pradinę formą. Galima labai nedidelė paklaida.

 

PRISIJAUKINTI MERINO VILNĄ

Man asmeniškai merino vilna netgi labai patinka! Aš ją prisijaukinau.

Ji labai švelni, minkšta, negraužia odos, labai malonu ir gera megzti. Merino vilna yra natūralaus pluošto, rūbai smagiai dėvisi. O jeigu dar spalvos – ryškios, skanios, tobulos… Arba viename siūlų kamuoliuke – visa spalvų gama, tuomet džiaugsmas megzti yra kelis kartus didesnis.

 

Lana Gatto „Super soft printed“

Lana gatto Super soft

O dabar apie nuotraukoje esantį megztuką iš Lana Gatto „Super soft printed. Nors jis buvo megztas kelionei į Barseloną, ten jo neprireikė. Barselonoje siautė šiltas, pavasariškas oras. Tad į draugiją keliavo palaidinė trumpomis rankovėmis, megzta iš Lana Gatto „Feeling siūlų.

Lana gatto Feeling

Šiam megztukui prireikė 10 kamuoliukų „Super soft printed“ siūlų. Megztuko norėjau platesnio ir laisvesnio. Mezgiau senuoju būdu – kiekvieną detalę atskirai, nors pastaruoju metu buvau pamėgusi reglaną.

Ir ką – nenoriu nė prisiminti, kiek laiko sugaišau siūdama rankoves, šonus ir darydama megztuko apdailą. Teoriškai atrodo, kad megztukas mezgasi daug greičiau, bet jo apdaila atima tikrai daug laiko.

Megztuko raštas gana paprastas. Labai patiko megzti šiais siūlais, nes kaskart buvo smalsu, kokia spalva bus šįkart, kaip dėliosis raštai.

Super soft printed siulai

Juolab kad šių metų topas – DRYŽIAI. Ir jie įvairūs: horizontalūs, vertikalūs, įvairiausių ryškių ir, rodos, nesuderinamų tarpusavyje spalvų.

Merino vilna – smagumas megzti, malonumas dėvėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Norėdami pagerinti jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Paspaudę "Sutinku" sutiksite su slapukų įrašymu.